-

Danae

Komentarze użytkownika

@"Moje podatki" czy "Podatki Rz-plitej"? (21 marca 2018 21:48)

"Mi bardziej chodziło jednak o to, " - kolejny błąd gramatyczny. "Mnie chodziło o to..." nie "mi". "mi" używa się się w środku zdania, nie na początku, np. "Zdaje mi się, że chce Pan być złośliwy, a obnaża Pan swoją niewiedzę coraz bardziej".

"Uchylona w wyniku korupcji politycznej, a nie mogła zostać uchwalona również w wyniku korupcji politycznej."

Ustawa została ponownie wprowadzona ("reinstated") po kryzysie 2007. Nie w wyniku korupcji politycznej.

Trudno dyskutować z osobą, której nie chce się sprawdzać faktów.

 

Danae
23 marca 2018 11:19

@"Moje podatki" czy "Podatki Rz-plitej"? (21 marca 2018 21:48)

"A tu wychodzi na to, że jedne urzędniki w 1932 roku wiedziały że to jest złe... ale inne urzędniki w 1998 roku stwierdziły co innego. 

To była Ustawa, tzw. Banking Act. Zapoczątkowana przez bardzo wysokich "urzędników", bo Senatora Cartera Glassa, i członka Kongresu Henry'ego Steagalla.

Przecież napisałam w odpowiedzi Telokowi, że została uchylona w wyniku korupcji politycznej. Nie dość, że ma Pan kłopoty z gramatyką, to i z czytaniem. Jak na urzędnika państwowego państwowego, to kompromitujące.

Ustawa została przywrócona w 2017 r.

 

Danae
23 marca 2018 10:00

@"Moje podatki" czy "Podatki Rz-plitej"? (21 marca 2018 21:48)

"nie masz pojęcia o czym piszesz, jak skonfiskują ci mieszkanie/dom/... na tzw. 'ważny interes społeczny' to otrzeźwiejesz"

Po pierwsze: bez gróźb. Wypraszam sobie groźby.

Po drugie: bez chamstwa. Wypraszam sobie chamstwo i brak szacunku w odpowiedziach na moje komentarze.

Po trzecie: proszę powtórzyć komentarz w sposób merytoryczny i kulturalny, z odwołaniem się do mojego komentarza.

Danae
23 marca 2018 09:38

@"Moje podatki" czy "Podatki Rz-plitej"? (21 marca 2018 21:48)

"a po prostu obniżyłoby podatki Polskim prześladowanym, wybitnym, przedsiębiorcą,"

Nie "ą" a "om". Taki typowy błąd polskiego, niezwykle wykształconego, kompetentnego i profesjonalnego urządnika państwowego. Publikując notkę gloryfikującą tę "kastę", sam Pan się wystawił na komentarze, oceniające ją z każdego punktu widzenia. 

Z Wydziałem Komunikacji na Mokotowie miałam do czynienia wielokrotnie (każdy, kto mieszka w tej dzielnicy, największej pod względem liczebności mieszkańców w Warszawie) za każdym była to wielogodzinna droga przez mękę. Zwłaszcza, gdy kilka lat temu, gdy jeszcze żył zbrodniarz Kiszczak, zobaczyłam go w kolejce. Po kilku minutach siedzenia na krześle koło pokoju kierownika, wszedł tam, został załatwieny prze ...

Danae
23 marca 2018 09:32

@"Moje podatki" czy "Podatki Rz-plitej"? (21 marca 2018 21:48)

PLus nepotyzm. Ci "Cyniczni, zdeprawowani, leniwi i  iekompetentni." zostali w większości zatrudnieni przez tatusiów, kolegów tatusiów i mamuś itp. Znajoma sędzia twierdzi, że urzędnicy podatnikowi to leniwi ignoranci. Nawet te zespoły nastawione na wyszukiwanie w sprawozdaniach wyrafinowanych przestępstw, nie mogą prowadzić śledźtw, bo są za głupi.

A w Ameryce? Wystarczy obejrzeć "Wilka z Wall Street". Ci śledczy są ja psy. Jak złapią trop, to tak długo węszą, aż zapakują do zakładu penitancjernego.

U nas próbują łapać Bogu ducha winną staruszkę, która zalega 4 PLN.

Danae
22 marca 2018 21:48

@"Moje podatki" czy "Podatki Rz-plitej"? (21 marca 2018 21:48)

Dlaczego nieśmiało? To czysta, żywa prawda. Pod tą decyzją leżała korupcja polityczna i walka o głosy wśród wyborców biednych (czytaj: czarnych), którym nagle zaczęto "na gębę" przyznawać kredyty hipoteczne.

Ustawa z 1932, chroniąca obywateli, już "nie musiała" ich chronić. Dziwne.

Danae
22 marca 2018 19:53

@"Moje podatki" czy "Podatki Rz-plitej"? (21 marca 2018 21:48)

CORRECTION: na 25 lat.

Madoff, oczywiście, nie był urzędnikiem, ale po jego szaleństwach administracja państwowa wprowadziła zmiany (https://www.eci.com/blog/488-five-years-later-how-bernie-madoff-has-transformed-the-investment-industry.html).

Po Amber Gold następna gangsterzy wystawią słupa, który ostrzyże kolejną grupę "frajerów".

 

Danae
22 marca 2018 17:22

@"Moje podatki" czy "Podatki Rz-plitej"? (21 marca 2018 21:48)

"Państwo o takim systemie politycznym i prawnym jak Polska to rozbójnik na gościńcu z glejtem od waściciela tego kraju."

Każdy urzędnik administracji państwowej jest ponadto całkowicie bezkarny, ponieważ nie istnieje pojęcie odpowiedzialności urzędniczej ani żadnej innej za błędne decyzje, sankcje za błędy, za opieszałość itp. 

Istnieje, co prawda, ulotna "polityczna odpowiedzialność", np. niejakiej HGW. 

Żaden urzędnik, do tej pory, nie został skazany za błędy lub/i przestępstwa w aferze Amber Gold, reprywatyzacyjnej, ciechowej, nawet za Kluskę.

Nikt nie zposzedł siedzieć za to, że wsadził niewinnego Tomasza Komendę na 24 lat, a rzeczywisty morderca i gwałciciel dalej szalał. 

W Ameryce Madoffa wsadzili na 150 lat http://ww ...

Danae
22 marca 2018 17:14

@Wiliam Szekspir czyli śledzie po inuicku (22 marca 2018 08:57)

"bogactwem tej sztuki jest zarysowanie, na czym polega różnica między prawniczością a prawem oraz morał, że prawniczość ginie od siebie samej. Dlatego "Kupiec wenecki" powinien być lekturą obowiązkową.  "

Ja też tak uważam. Moim zdaniem, prawniczość przynosi zgubę, a prawo sprawiedliwość. Prawnicy uwielbiają Szekspira i uwielbiają go cytować, por. https://www.economist.com/blogs/prospero/2016/01/literature-and-law

Dopiero jak prawo staje się farsą, to ginie naród. 

Natomiast, sorry Coryllusie, ja nie widzę farsy w sztuce Szekspira. Gdyby miała to być farsa, to dlaczego pominąłeś wątek przebrania się Portii (dlaczego też mielibyśmy się śmiać z jej imienia?) w doktora praw? Logika argumentacji Portii nie ma nic wspólne ...

Danae
22 marca 2018 15:13

@Parę słów wyjaśnienia (21 marca 2018 00:10)

Bardzo dziękuję za wszystkie linki. Skomentuję po kolei, wskazując jednocześnie na wartości, które leżą u podłoża każdego przypadku (case). Te przykłady ilustrują zgoła inne wartości niż "socjalizm z ludzką twarzą", ale może lepiej byłoby, aby Pan przedstawił SWOJĄ definicję "socjalizmu z ludzką twarzą", bo inaczej każdy przykład (czyli egzemplifikacja prawa, wartości lub doktryny) może być dla Pana argumenetem, a dla mnie przeciw hipotezie "socjalizmu  zludzką twarzą". Wartości, wyodrębnione przeze mnie wybiłam tłustą czcionką.

1. Ad 1. Polityczna poprawność zabija tradycyjnie ukształtowane i przestrzegane wartości, tj. np. szacunku dla wyborów dokonywanych przez przedsiębiorcę. Przedsiębiorca ma prawo do autonomicznych dec ...

Danae
22 marca 2018 14:35

@Parę słów wyjaśnienia (21 marca 2018 00:10)

Brytyjczycy gardzą nie-Brytyjczykami, ale są uprzejmi dla wszystkich. Szacunek  w kwestii własności prywatnej oddają każdemu. Tak mają.

Danae
21 marca 2018 22:23


@Parę słów wyjaśnienia (21 marca 2018 00:10)

Dysusja z Panem nie ma sensu, bo nie potrafi Pan odnieść się do meritum, tj. do wartości, które wymieniłam na początku mojej odpowiedzi.

Pan wyciąga szczegóły, mające pokazać, że Wielka Brytania to socjalistyczny syf pod butem arystokratów. 

BTW. ulicy przed moim domem w Anglii nie muszę sprzątać, bo:

a) śnieg pada bardzo sporadycznie, a jeśli spadnie, to natychmiast topnieje

b) po to płacę podatek gminie, aby sprzątała mi ulicę.

Ulica przed blokiem, w którym mieszkam, NIGDY nie jest sprzątana, bo kobieta, której płacę za sprzątanie w ramach tzw. "czynszu", czylli haraczu dla złodziei, zwanych "administracją", ma w  tyle sprzątanie. Dlatego i na ulicy, i w "backyardzie", na terenie bloku ...

Danae
21 marca 2018 20:18

@Parę słów wyjaśnienia (21 marca 2018 00:10)

Należy odróżnić szacunek dla człowieka (innych) od szacunku dla własności prywatnej.

Zanim członek społeczności postawi jakąś dobudówkę/szkaradę/pomaluje swój dom na majtkowy brzoskwiniowy - a wszystkie inne domy na ulicy są z cegły klinkierowej (to tylko przykład) - MUSI się skonsultować ze społecznością, wśród której mieszka. To ze względu na szacunek dla innych. Konsultacje odbywają się za pośrednictwem urzędu, bo są nie tylko społeczne, ale i fachowe.

Zwracam uwagę, że kraje anglosaskie mają najniższy wskaźnik (jako grupa krajów) korupcjogenności w indeksie Transparency International. Nie ma takiej możliwości, aby decyzję o udzieleniu zezwolenia bądź nie, przyznawał jeden człowiek. Całej ulicy i panelu jeden n ...

Danae
21 marca 2018 19:45

@Parę słów wyjaśnienia (21 marca 2018 00:10)

"Chodzilo mi o zarysowanie roznicy pomiedzy PL a UK, ze pomimo  tego wszechobenego socjalizmu w Anglii arystokracja trzyma sie mocno."

Jestem obywatelką brytyjską. Wykształciłam się w Angli.. Mieszkałam w Londynie wiele lat. Kupiłam tam swój pierwszy dom, gdy miałam 24 lata. 

Potwierdzam informacje encyklopedyczne, zawarte w notce. Można je znaleźć w wikipedii. 

Cała reszta Pańskich dywagacji (oraz komentarzy niektórych komentatorów, przez litość przemilczę których), tj. "trzeba mieć obywatelstwo brytyjskie, aby nabyć nieruchomość", "Abramowicz straci swoje aktywa, bo nie ma paszportu brytyjskiego", "Al Fayed stracił Harrodsa, bo odmówili mu obywatelstwa brytyjskiego", "arystokr ...

Danae
21 marca 2018 18:58

@Parę słów wyjaśnienia (21 marca 2018 00:10)

"Pamietajmy takze, ze w Anglii 50% ziemi nalezy do 36 tysiecy osob. W wiekszosci arystokracji."

Jakbym słyszała powtórkę komunistycznej gadki o wrednych "panach".

W Warszawie 60% ziemi należy do państwa. I co, lepiej jest? Zieleniej? Nie ma zas...nych, brudnych i nierównych chodników skwrów i ulic? 

Danae
21 marca 2018 14:34

@Parę słów wyjaśnienia (21 marca 2018 00:10)

"Abramowicz podejrzewam nie ma brytyjskiego paszportu."

No i c z tego? Po co mu ten paszport? Własność prywatna w Anglii nie zna słowa "obywatelstwo". To komunistyczne i post-komunistyczne wymysły. 

Danae
21 marca 2018 13:06

@Parę słów wyjaśnienia (21 marca 2018 00:10)

Anglicy nie mogą NIKOGO pozbawić legalnego prawa do własności prywatnej. To nie komuna. Bracia Al Fayed kupili Harrodsa w 1985 r., a w 2010 Mohammed sprzedał dom towarowy Harrods (całość) państwu Katar (Qatar Investment Authority (QIA)). 

To, że ktoś nie ma obywatelstwa, lub, jak w przypadku Al Fayeda, odmówiono mu nadania obywatelstwa, nie ma nic wspólnego z własnością.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, ile Al Fayed etc. na tym zarobili, to szczegóły masz tu: https://en.wikipedia.org/wiki/Harrods_Department_Store

Danae
21 marca 2018 13:03

@PiS to nie socjalizm. (18 marca 2018 15:18)

"Pani się po prostu nakręciła i nie chce Pani przyjąć do wiadomości, że mamy to co mamy i trzeba by to chociaż spróbować docenić. Już Pani zapomniała, że nie tak dawno polski minister spraw zagranicznych zachęcał Niemców do silniejszego przywództwa?"

Nie rozumiem słowa "nakręcać się". Dyskutuję na podstawie faktów. Tylko. Nie używam przymiotników warościujących. Nie dokonuję ocen ad personam. Przedstawiłam Panu fakty. Uciekł Pan od nich, podając jakieś odbiegające zupełnie od tematu przykłady, np. Warzechy albo poslkiego i niemieckiego ministra. Te dwie ostatnie sprawy NIE MAJĄ nic wpólnego z merytoryką.

W świetle faktu, że Pana i moja kultura dyskusji jest całkowicie niekompatybilna, w mojej opinii moje kome ...

Danae
19 marca 2018 14:36


Strona 1 na 3.    Następna